Sukcesy naszych uczniów w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 01.03.2018 r. uczniowie naszej szkoły Tomasz Petrykowski ( kl. III a oddziału gimnazjalnego) i Jakub Nocny (kl. III a oddziału gimnazjalnego) uczestniczyli w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego przy Kolegium Kujawskim w Aleksandrowie Kujawskim. Tegoroczny konkurs dotyczył ogólnej wiedzy na temat historii, kultury, geografii, narodowych sportów, muzyki oraz znanych postaci związanych ze Szkocją.

Celem konkursu było:

• promowanie znajomości języka angielskiego,
  • rozwijanie ciekawości innych kultur,
  • rozwijanie wiary we własne możliwości językowe,
  • wspieranie uzdolnień i umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną.

Tomek Petrykowski zajął II miejsce w konkursie, a Jakub Nocny dostał wyróżnienie.

Gratulujemy chłopcom sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w nauce!

Tatiana Przekwas

nauczyciel języka angielskiego